Φτωχότερος είναι από σήμερα ο χώρος της υποκριτικής, αφού πέθανε ο Ηλίας Λογοθέτης. Τα τελευταία χρόνια ο σπουδαίος ηθοποιός αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας και γι’ αυτά είχε μιλήσει ο γιος του, Αλέξανδρος Λογοθέτης.
Μάλιστα, ο γνωστός ηθοποιός είχε αναφερθεί και στη σχέση με τον αγαπημένο του πατέρα που ήταν καλύτερη από ποτέ.
Ηλίας Λογοθέτης: Αυτή ήταν η τελευταία τηλεοπτική εμφάνιση
Το «αντίο» του Μπιμπίλα στον Λογοθέτη: «Η φιλία μας τιμή για μένα»
«Αυτή τη στιγμή που μιλάμε η σχέση με τον πατέρα μου είναι καλύτερη από ποτέ άλλοτε. Νιώθω πολύ κοντά του ψυχικά. Ίσως έχει να κάνει και με τη δική μου προσωπική ενδοσκόπιση και στεναχωριέμαι γιατί περνά περιόδους δυσκολίας με την υγεία του τα τελευταία χρόνια, μπαινοβγαίνει και αυτό του έχει στοιχίσει στην επαφή του με τον Μάρκο, γιατί έχει μια μικροβιοφοβία -όχι χωρίς λόγο. Είναι εκεί πάντως έστω και εξ αποστάσεως. Τώρα τελευταία κι εγώ ανακαλύπτω πράγματα και συγχωρώ και βλέπω τα λάθη τα δικά μου σε σχέση με ένα σύστημα που δεν λειτούργησε ή θα μπορούσε να είχε λειτουργήσει αν εγώ είχα μεγαλύτερη ωριμότητα. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, ψυχικά είμαι πολύ κοντά του», ανέφερε στην εκπομπή «Μπαμπά-δες» ο Αλέξανδρος Λογοθέτης.
Ένα μήνα πριν αφήσει την τελευταία του πνοή είχε δώσει το «παρών» στην πρεμιέρα της παράστασης «Φαρενάιτ» στο θέατρο Πόρτα όπου πρωταγωνιστεί ο γιος του, Αλέξανδρος.
Ηλίας Λογοθέτης: «Ραγίζουν» καρδιές οι αναρτήσεις της συζύγου του, Μαρίας
Χαμογελαστοί και ευδιάθετοί είχαν ποζάρει στον φωτογραφικό φακό, ενώ από το πλευρό του δεν έλειπε η σύζυγός του, Μαρία Ζαχαρή.