Στον τελικό του Champions League η Τσέλσι!

Ήρθε ισοπαλία 2-2 με την Μπαρτσελόνα

Το εισιτήριο για τον τελικό του «Champions League» πήρε η Τσέλσι.

Η αγγλική ομάδα, πήρε ισοπαλία μέσα στο Καμπ Νου από την Μπαρτσελόνα, με 2-2, σε έναν συγκλονιστικό αγώνα με την «Μπάρτσα» να χάνει πολλές ευκαιρίες.

Η Τσέλσι, είναι η πρώτη φιναλίστ του φετινού τελικού του «Champions League», ο οποίος θα λάβει χώρα στο «Αλιάνζ Αρίνα» του Μονάχου, στις 19 Μαϊου.

Χωρίς τον Τέρι που αποβλήθηκε στα τέλη του πρώτου ημιχρόνου και με 10 παίκτες για περισσότερα από 80 λεπτά, οι «μπλε» κατάφεραν να σταυούν επάξια απέναντι στην κορυφαία ομάδα του πλανήτη και να πάρουν το εισιτήριο για το μεγάλο παιχνίδι της 19ης Μαϊου.

Ο Μπουσκέτς στο 35΄ άνοιξε το σκορ και στο 43΄ο Ινιέστα από ασίστ του Μέσι έδωσε σκορ πρόκρισης στη Μπαρτσελόνα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όμως, ο Βραζιλιάνος Ραμίρες μείωσε σε 2-1 και στις καθυστερήσεις του ματς, ο Τόρες πέρασε και τον Βαλντές για να «γράψει» το τελικό 2-2.