ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Μονομαχούν απόψε στο ντέρμπι της αγωνιστικής

Ποια άλλα ματς θα δούμε σήμερα

Στο Ολυμπιακό Στάδιο στρέφονται απόψε οι προβολείς της Super League, καθώς ΑΕΚ και ΠΑΟΚ μονομαχούν στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Σήμερα παίζουν:

Τα χθεσινά...

Χθες ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τη Λαμία που στο πρώτο ημίχρονο έβαλε «δύσκολα» στους Πειραιώτες που σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες. Ωστόσο στην επανάληψη τα πράγματα απλοποιήθηκαν με τον Σουνταντί να βρίσκει τον δρόμο για τα δίχτυα στο 61’.

Το παιχνίδι κρίθηκε οριστικά μετά από εννέα λεπτά αργότερα με γκολ του Ελ Αραμπί και οι ερυθρόλευξοι έχουν ήδη στρέψει την προσοχή τους στο ματς του Champions League με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι

Στο περιστέρι ο Ατρόμητος με δύο γκολ του Γιώργου Μανούσου την αρχή και στο φινάλε του αγώνα νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό και πέτυχε την πρώτη νίκη το πρωτάθλημα

Στη Θεσσαλονίκη Άρης με γκολ του  Βέλεθ και του Μπρούνο Γκάμα προηγήθηκα 2-0 της Λάρισας. Ωστόσο, οι θεσσαλοί ισοφάρισαν με δυο γκολ του Νούνιτς, ενώ ο Ουάρντα υπέγραψε την απίθανη ανατροπή