Στην κορυφή ο ΠΑΟΚ: 1 - 0 τον Παναιτωλικό

Με νίκη «πέρασε» από την 4η αγωνιστική

​Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε 1 - 0 επί του Παναιτωλικού στην αυλαία της 4ης αγωνιστικής και, με 10 βαθμούς πλέον, είναι στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Ολυμπιακό.

Το πρώτο ημίωρο του αγώνα πέρασε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης να μπαίνει στο 35’: ο Κουτρομάνος ανέτρεψε τον Μακ και το πέναλτι που καταλογίστηκε εκτέλεσε με επιτυχία ο ίδιος ο Σλοβάκος.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στο δεύτερο γκολ στο 40’ αλλά ο Ράφαελ απέκρουσε σουτ του Αναστασιάδη, στο 64’, όταν η κεφαλιά του Μιγκέλ Βίτορ κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Κατσικάς απέκρυσε στη γραμμή το πλασέ του Άλβες.

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Κουτρουμάνος, Κέβιν, Κούσας, Μαλεζάς, Φωάκης, Γοδόι, Άλβες, Θεοδωρίδης, Μαρτίνες, Μορένο

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Κάτσε, Περέιρα, Τζανδάρης, Μακ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης