Ο «super Mario» πήρε νίκη super... κλοπή!

Ντεμπούτο με γκολ για τον Μπαλοτέλι

Το νέο μεγάλο απόκτημα της Μίλαν, άνοιξε «λογαριασμό» από το πρώτο κ��όλας παιχνίδι του οδηφώντας την ομάδα του Σίλβιο Μπερλουσκόνι στη νίκη επί της Ουντινέζε με 2-1.

Ο Μάριο Μπαλοτέλι, στο ντεμπούτο του με τους «ροσονέρι» σημείωσε και τα δύο γκολ επί των «φριουλάνι», στο 25ο λεπτό και στις καθυστερήσεις με πέναλτι, έστω και αν παράβαση επί του Ελ Σαραουΐ, δεν έγινε ποτέ! Ο διαιτητής Βαλέρι καταλόγισε πέναλτι.

Η Ουντινέζε είχε «παγώσει» προσωρινά το «Σαν Σίρο», ισοφαρίζοντας με τον Πίντσι στο 55ο λεπτό. Η ομάδα του Μασιμιλάνο Αλέγκρι έφτασε την Ίντερ στην τέταρτη θέση, ενώ απέχει πια μόλις τρεις βαθμούς από την τρίτη Λάτσιο (43 έναντι 40 οι βαθμοί) και μπορεί να ελπίζει βάσιμα σε έξοδο στ�� Τσάμπιονς Λιγκ.

Συνθέσεις:

Μίλαν (Μασιμιλιάνο Αλέγκρι): Αμέλια, Μπονέρα, Ζαπάτα, Αμπάτε, Κονστάντ, Φλαμινί (85' Τραορέ), Νοτσερίνο (68' Μπόγιαν), Μοντολίβο, Νιανγκ (80' Ρομπίνιο), Ελ Σαραουί, Μπαλοτέλι.

Ουντινέζε (Φραντσέσκο Γκουιντολίν): Παντέλι, Μπάστα, Ντανίλο, Ντομίτσι, Ερτό, Γκαμπριέλ Σίλβα, Πίντσι (80' Μέρκελ), Λατσάρι, Αλαν, Μουριέλ (68' Περέιρα), Ντι Νατάλε.