Παρότι η Μαρία Σολωμού από την αρχή συμμορφώθηκε με το «μένουμε σπίτι» και μπήκε σε άτυπη καραντίνα στο σπίτι της, η φωτογραφία με το ποδήλατό της την περασμένη Παρασκευή, προκάλεσε ποικίλα σχόλια με πολλούς να την «κατηγορούν» που δεν παρέμεινε σπίτι της.
Κοντά στην… τρέλα η Μαρία Σολωμού με τον κορωνοϊό!
Σολωμού: Πρώτη φορά μίλησε ανοιχτά για τον χωρισμό της από τον Μουζουράκη
Η ηθοποιός, όμως, δεν μπορούσε να μην απαντήσει σε όσους τη σχολίασαν αρνητικά: «Παιδιά δεν κατάλαβα γιατί μου τρελαθήκατε κάποιοι εντόνως που βγήκα έξω; Εσείς δεν πάτε το σκύλο σας βόλτα, δεν πάτε supermarket, λαϊκή; Πού το θεωρώ και πιο επικίνδυνο. Είμαστε νοήμονες άνθρωποι και ξέρουμε πώς να προστατευτούμε –γαντάκια, μάσκες – αν θέλουμε να ξεπιαστούμε και να κάνουμε πέντε βήματα ή να μπούμε στο αυτοκίνητό μας και να κάνουμε το γύρο του τετραγώνου. Εκτός και αν μας κρύβουν κάτι και δεν μπορούμε ούτε να αναπνέουμε έξω» έγραψε.
Τέλος, η ηθοποιός τόνισε πως μένουμε σπίτι και παρότρυνε όλους να κάνουν το ίδιο.
Διαβάστε όλα τα lifestyle νεα, για Celebrities και Media.