Πρώτο γκολ του Πέδρο, πρώτη νίκη της Τσέλσι

Επικράτησε με 3-2 επί της Γουέστ Μπρομ

Ο Πέδρο άρχισε με το «καλημέρα» να κάνει απόσβεση στην Τσέλσι. Σκόραρε στο ντεμπούτο του με τους «μπλε», βοηθώντας να πανηγυρίσουν μία σημαντική νίκη εκτός έδρας με 3-2 επί της Γουέστ Μπρομ, την πρώτη τους στην Premier League την τρέχουσα περίοδο.

Η Τσέλσι, που είχε μόλις ένα πόντο στα δύο πρώτα ματς, χρειάστηκε πρώτα την απόκρουση του Κουρτουά σε πέναλτι του Τζέημς Μόρισον, πριν ο Πέδρο ανοίξει το σκορ στο 20'. Δέκα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ντιέγκο Κόστα να πανηγυρίσει με τους «μπλε», ενώ ο Μόρισον μπόρεσε να «εξιλεωθεί» μειώνοντας στο 32'. Για λίγο όμως, αφού ο Αθπιλικουέτα στο 42' έβαλε και πάλι την Τσέλσι μπροστά με δύο γκολ διαφορά.

Ο Τζον Τέρι, που την περασμένη εβδομάδα στο ματς με την Μάντσεστερ Σίτι, αντικαταστάθηκε για πρώτη φορά με τον Ζοσέ Μουρίνιο προπονητή, αποβλήθηκε στο 54'. Ο Μόρισον κατάφερε να νικήσει για δεύτερη φορά τον Κουρτουά στο 59', αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα για την Γουέστ Μπρομ.