Στους ομίλους του Champions League η ΑΕΚ – Σειρά του ΠΑΟΚ σήμερα

1-1 με τη Βίντι στο ΟΑΚΑ

Προκρίθηκε στους ομίλους του Champions League η ΑΕΚ

Στους ομίλους του Champions League προκρίθηκε η ΑΕΚ.

Η Ένωση κατάφερε να διαφυλάξει το 2-1 του πρώτου αγώνα και πήρε την πρόκριση φέρνοντας ισοπαλία 1-1 με τη Βίντι στο ΟΑΚΑ.

Ωστόσο, οι καρδιές έσπασαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού καθώς η Ένωση έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λόπες στο 80’ και η Βίντι προσπάθησε να πετύχει το γκολ που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Στο τέλος του αγώνα σημειώθηκε γενική σύρραξη μετά από αψιμαχία του Λιβάγια με τον Λάζοβιτς.

Ο παίκτης της ΑΕΚ κλώτσησε τον παίκτη της Βίντι με αποτέλεσμα να αποβληθεί και να κινδυνεύει με βαριά τιμωρία.

Τα γκολ σημείωσαν ο Μάνταλος στο 47’ και ο Νέγκο στο 57’.

Σειρά του ΠΑΟΚ σήμερα

Ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια της ιστορίας του δίνει, εξάλλου, σήμερα ο ΠΑΟΚ.

Ο δικέφαλος του Βορρά αντιμετωπίζει στην Τούμπα την Μπενφίκα (22.00, OTE Sport 1) στη ρεβάνς του 1-1 στη Λισαβόνα για να προκριθεί για πρώτη φορά στην ιστορία του στους ομίλους του Champions League.