Δραματική πρόκριση της Ρεάλ Μαδρίτης στους «4» του Champions League

Ο Ρονάλντο ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου η Γιουβέντους άγγιξε το όνειρο της πρόκρισης καθώς με δυο γκολ του Μαντζούκης και ένα του Ματουιντί είχε ισοφαρίσει την ήττα με 3-0 στο Τορίνο. Όμως στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο διαιτητής Όλιβερ έδωσε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Μπενάτια στον Λούκας Βάσκεθ, ενώ στη συνέχεια απέβαλλε τον Τζιτζι Μπουφόν για διαμαρτυρία.

Ο Ronaldo ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έτσι η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη πρόκριση για 8η συνεχόμενη σεζόν στα ημιτελικά του Champions League.

Στο άλλο χθεσινό ματς η Μπάγερν Μονάχου αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Σεβίλλη και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης καθώς είχε νικήσει 2-1 στην Ισπανία.

Δείτε ολόκληρο το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Star με τη Μάρα Ζαχαρέα  εδώ.