Πέρασε με 2-1 ο ΠΑΟΚ από τη Βέροια

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη έκαναν οι ασπρόμαυροι

​Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα και 3η συνολικά κατάκτησε ο ΠΑΟΚ, που επιβλήθηκε με 2-1 της Βέροιας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Ο Βίτορ στο 18΄ έδωσε προβάδισμα στον ΠΑΟΚ με καρφωτή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λούκας. Μέχρι το διάστημα εκείνο η Βέροια ήταν η ομάδα που είχε τα ηνία του αγώνα και τις ευκαιρίες για να προηγηθεί.

Το 2-0 για τους ασπρόμαυρους πέτυχε στο 66΄ ο Στοχ (έφτασε τα 3 γκολ στο πρωτάθλημα) με δυνατό σουτ και προς στιγμή φάνηκε ότι το ματς τελείωσε.

Επτά λεπτά πριν τη λήξη του, όμως, ο πρώτος σκόρερ της Βέροιας και του πρωταθλήματος, Μρντάκοβιτς, (έφτασε τα 4 γκολ) μείωσε σε 2-1 δίδοντας μεγάλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Τελικά, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη υποχρεώνοντας τη «βασίλισσα του Βορρά» στην πρώτη εφετινή της ήττα.