Κι, όμως, χάνει και η Μπαρτσελόνα!

Πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα

Έπεσε και αυτό το κάστρο! Ναι, πιστέψτε το, χάνει και η Μπαρτσελόνα!

Ο Μέσι και η παρέα του έφυγαν για πρώτη φορά σε αγώνα πρωταθλήματος φέτος με σκυμμένο το κεφάλι αφού η «Μπάρτσα» υπέστη την πρώτη της ήττα για την Πριμέρα Ντιβιζιόν!

Και μάλιστα με αναπάντεχο τρόπο! Βλέπετε, οι Καταλανοί προηγήθηκαν με 0-2 με τον Μέσι ��α ανοίγει το σκορ μόλις στο 7’. Στο 25’ ήδη είχε διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Πέδρο και όλη περίμεναν άλλη μια εύκολη επικράτηση.

Ωστόσο, η… σεληνιασμένη Ρεάλ Σοδιεδάδ μείωσε σε 1-2 ένα λεπτό αργότερα με τον Κάστρο και κατάφερε στο 63’ να φέρει το ματς στα ίσα με τον ίδιο παίκτη. Εν τω μεταξύ, ο Πικέ με δεύτερη κίτρινη είχε αφήσει της ομάδα του με 10 παίκτες…

Η «σφαλιάρα» για την Μπαρτσελόνα ήρθε στις καθυστερήσεις όταν ο Αγκιρίτσε με προβολή έκανε το 3-2 και (απ)έδειξε ότι ακόμη αυτή η ομάδα-πρότυπο έχει τρωτά σημεία.

Οι Καταλανοί παραμένουν πρώτοι στη βαθμολογία με 55 βαθμούς και 18 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα, με την δεύτερη Ατλέτικο Μαδρίτης να ακολυθεί αρκετά πίσω στους 43 βαθμούς.