Έχασε από την Λάτσιο ο Παναθηναϊκός

Με 3 - 0 έληξε το κρίσιμο παιχνίδι για το Europa League

πρώτη ανάρτηση: 08-11-2012, 22:00

Με 3 - 0 ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός από την Λάτσιο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Europa League.

Αν και έφτασε πρώτη κοντά στο γκολ, η ελληνική ομάδα δεν κατάφερε να βρει τα δίχτυα των Ιταλών.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Κόζακ στο 22ο λεπτό, κάνοντας ��ην Λάτσιο να... ανεβάσει στροφές. Ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματά του στο 40', ενώ το 3 - 0 διαμόρφωσε στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φλοκάρι.

Μετά από αυτό τον αγώνα, ο Παναθηναϊκός παραμένει στην τελευταία θέση του 10ου ομίλου με 2 βαθμούς, η Λάτσιο είναι στην κορυφή με 8, ενώ η Τότεναμ έχει 6 βαθμούς αφού κέρδισε 3 - 1 τη Μάριμπορ, η οποία έχει πλέον 4 βαθμούς.

Το φιλμ του αγώνα

22:05: ο αγώνας άρχισε με την Λάτσιο στη σέντρα.

ΓΚΟΛ για την Λάτσιο: ο Κοζάκ είδε τον Καρνέζη λίγο έξω από την εστία και με ένα εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος του πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 22΄λεπτό.

Στο 23ο λεπτό, αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθη��αϊκό: βγήκε ο τραυματίας Τοτσέ και μπήκε ο Πετρόπουλος.

ΓΚΟΛ για την Λάτσιο: στο 40', ο Χουχούμης έκανε λάθος και προσπάθησε να διώξει κάνοντας παράλληλη μπαλιά, όμως, ο Κοζάκ ήρθε κάθετα και με πλασέ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα.

22:52: Ημίχρονο

23:08: άρχισε το β’ ημίχρονο, χωρίς αλλαγές.

ΓΚΟΛ για την Λάτσιο: στο 59' εκτέλεση φάουλ από αριστερά, ο Φλοκάρι πήρε την κεφαλιά και έκανε το 3 - 0 για τους Ιταλούς.

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στο 72', όμως, το σουτ του Σεϊταρίδη έξω από την περιοχή κατέληξε στην αγκαλιά του Μαρτσέτι.

23:57: λήξη του αγώνα.

Οι αρχικές ενδεκάδες των ομάδων

Λάτσιο: Μαρτσέτι, Σιανί, Σκαλόνι, Ραντού, Γκονζάλες, Ονάζι, Λεντέσμα, Ζάρατε, Κοζακ, Φλόκαρι, Τσάνα

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Ζέκα, Χουχούμης, Χριστοδουλόπουλος, Κουίνσι, Τοτσέ