Champions League: Νίκες για Μπαρτσελόνα και Μπάγερν – «Ανοικτοί» οι επαναληπτικοί

Επικράτησαν με 2-1 και 1-0 εντός έδρας των Ατλέτικο και Μπενφίκα αντίστοιχα

Με νίκες των γηπεδούχων που αφήνουν, ωστόσο, ανοικτή την υπόθεση πρόκριση ολοκληρώθηκε χθες η πρώτη δόση των προημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 2-1 στο Καμπ Νου επί της Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με 10 παίκτες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Τόρες στο 25’ ωστόσο ο Σουάρες με 2 τέρματα (63’ και 74’) έδωσε τη νίκη στους Καταλανούς.

Στο Μόναχο, η Μπάγερν επικράτησε με 1-0 της Μπενφίκα με γκολ του Βιδάλ μόλις στο δεύτερο λεπτό.

Με τους Πορτογάλους, οι οποίοι προσπάθησαν να απειλήσουν στο δεύτερο ημίχρονο, αγωνίστηκε ο Κώστας Μήτρογλου (έγινε αλλαγή στο 70’) και ο Ανδρέας Σάμαρης (μπήκε στις καθυστερήσεις).

Σήμερα το μενού έχει Παρί Σεν Ζερμέν - Μάντσεστερ Σίτι και Βόλφσμπουργκ - Ρεάλ Μαδρίτης.