Παναθηναϊκός - Μπριζ: 2-1

Μεγάλη νίκη των πρασίνων παρά τις ατυχίες

Μια σπουδαία νίκη πέτυχε ο Παναθηναϊκός επί της Μπριζ στον αγώνα που διεξήχθη στην έδρα του τριφυλλιού.

Ο Παναθηναϊκός, ο οποίος αγωνιζόταν με ένα παίκτη λιγότερο και γενικά στο πρώτο ημίχρονο είχε αρκετές δυσκολίες (γκολ από Μπριζ, χαμένο πέναλτι, κόκκινη κάρτα στον Σάντσεθ) στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επικρατήσει επί της Μπριζ με 2-1. Έτσι πήρε το προβάδισμα για την πρόκριση στο Βέλγιο όπου θα πρέπει όμως να παίξει ακόμα καλύτερα.

Τα γκολ έβαλαν: Για την Μπριζ ο Εμπομπό και για τον Παναθηναϊκό οι Μπεργκ και Καρέλης.

Οι συνθέσεις του αγώνα

Παναθηναϊκός:
Κοτσόλης, Βέμερ, Ταυλαρίδης, Σάντσεθ, Πράνιτς, Κουτρουμπής, Ζέκα, Ατζαγκούν (46’ Τριανταφυλλόπουλος), Νίνης (46’ Λαγός), Καρέλης (74’ Λουντ), Μπεργκ

Μπριζ: Μπρουζές, Ντε Φο (80’ Κουλς), Ντουάρτε, Ντε Μποκ, Μεσελε, Μπολινγκολί (71’ Ντε Σουτερ), Σίμονς, Βάσκεθ (59’ Ισκιέρντο), Βάνακεν, Βόλμερ, Ντιαμπί