Πώς διαμορφώνονται τα γκρουπ δυναμικότητας στο Champions League

Ποιές ομάδες πήραν την πρόκριση στα πλέι οφ

Με «πεντάρα» επί της Νόρτζελαντ πήρε η Ζενίτ την πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League, ενώ η Σέλτικ έμεινε στο 0 - 0 με την Έλφσμποργκ αλλά προκρίθηκε χάρη στο 1 - 0 του πρώτου αγώνα.

Οι Ρώσοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με τον Σιρόκοβ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν τα γκολ των Χουλκ, Ντάνι και Αρσάβιν, για να "κλείσει" και πάλι το σκορ ο Σιρόκοβ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο μεταξύ, η Σέλτικ του Γιώργου Σαμαρά δεν σκόραρε στη Σουηδία, όμως, το 1 - 0 του πρώτου αγώνα ήταν αρκετό για να πάρει την πρόκριση.

Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο προκρίθηκε και η Αούστρια Βιέννης απέναντι στην Χαφναρφιόρντουρ. Η Πλζεν διέλυσε με 6 - 2 τη Νόμε Κάλιου, η Ντίναμο Ζάγκρεμπ προκρίθηκε αφού πέτυχε και δεύτερη νίκη επί της Σερίφ (3 - 0), ενώ τρεις φορές βρήκε δίχτυα η Αϊντχόφεν κόντρα στη Ζούλτε Βάρεχεμ. Τέλος, Λέγκια και Μόλντε αναδείχθηκαν για δεύτερη φορά ισόπαλες, γεγονός που ευνόησε τους Πολωνούς, χάρη στο εκτός έδρας γκολ του πρώτου αγώνα.