Θρήνος στην ΑΕΚ: Υποβιβάστηκε στο 93’

Η πιο μαύρη σελίδα στην ιστορία της-Έκλαιγαν οι παίχτες

​Θρήνος επικρατεί στην ΑΕΚ αφού υποβιβάστηκε στο 93’ και γράφει την πιο μαύρη σελίδα στην ιστορία της.

Η «Ένωση» τα έδωσε όλα, πάλεψε για 90 λεπτά, αλλά δεν μπόρεσε ν’ αποφύγει ούτε την ήττα (1-0) από το Περιστέρι που την στέλνει -ανεξάρτητα του τι θα γίνει στην έφεση της Τετάρτης- στη Σούπερ Λίγκα και στη Β’ Εθνική.

Το γκολ του Γιαννούλη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων σήμανε, ουσιαστικά, τον υπο��ιβασμό της ΑΕΚ στη Β΄ Εθνική, καθώς η ήττα στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο άφησε την ιστορική ομάδα καθηλωμένη στους 30 βαθμούς

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν δύο καλές στιγμές στο 30΄ και το 35΄, με τον Πετρόπουλο να πλασάρει πάνω από το δοκάρι στην πρώτη εξ αυτών και τον Βλάχο να σουτάρει ελάχιστα άουτ στη δεύτερη, ενώ ο Ατρόμητος είχε τη μοναδική ευκαιρία του στο 38΄,όταν η προσπάθεια του Μπρίτο αποκρούστηκε από τον Αραμπατζή.

Στο 51΄ οι γηπεδούχοι είχαν σπάνια ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ, όταν στην «τρύπα» του Σουμπίνιο ο Ναπολεόνι βγήκε απέναντι στον Αραμπατζή, που γλίτωσε την ομάδα του αποκρούοντας το πλασέ του Ιταλού επιθετικού.

Ο αγώνας κύλησε αμφίρροπος ως το 78ο λεπτό, όταν ο Καραμάνος έφυγε στην αντεπίθεση αλλά αντί να πασάρει στον αμαρκάριστο Καραγκούνη που περίμενε την μπάλα, προτίμησε να σουτάρει άστοχα, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ όλη η ΑΕΚ ήταν μπροστά για το γκολ, ο Γιαννούλης «σκότωσε» τους φιλοξενούμενους.

Δείτε το βίντεο...Οι παίκτες αποχωρούν με δάκρυα...