Στον τελικό ο Στέφανος Τσιτσιπάς!

Θα αντιμετωπίσει είτε τον Νόβακ Τζόκοβιτς, είτε τον Γκαέλ Μονφίς

Δείτε στο παραπάνω βίντεο τα highlights του αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντάνιελ Έβανς

Παίζοντας  τένις υψηλών προδιαγραφών  ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεπέρασε εύκολα  το εμπόδιο του Ντάνιελ  Έβανς (Νο37 τενίστα της παγκόσμιας κατάταξης) και θα αντιμετωπίσει είτε τον Νόβακ Τζόκοβιτς, είτε τον Γκαέλ Μονφίς.

«Κατακτητής» της Μασσαλίας για δεύτερη φορά ο Τσιτσιπάς!

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας έχασε μόλις πέντε γκέιμς από τον Έβανς, επιβεβαιώνοντας για ακόμη μια φορά μέσα στην εβδομάδα, πως διανύει εξαιρετική αγωνιστική περίοδο.

Έτσι μετά από 1 ώρα και 21 λεπτά,  επικράτησε του Βρετανού αντιπάλου του με 6-2, 6-3 και περιμένει πλέον το νικητή του αλλού ημιτελικού.

Ο Στέφανος με αυτή την επικράτηση, πήρε για δεύτερη σερί σεζόν την πρόκριση στον τελικό του Ντουμπάι και υπερασπίστηκε τους πόντους που κατέκτησε πέρυσι από τη διοργάνωση. Βέβαια, φέτος θέλει και τον τίτλο.Αυτή  ήταν η 8η συνεχόμενη νίκη στο Tour για τον 21χρονο Έλληνα, που έχει κερδίσει τα 16 από τα 17 τελευταία σετ που έχει παίξει.