Έμεινε «ζωντανή» η Άρσεναλ, 2-0 την Μπάγερν

Δείτε τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του Champions League

Η Αρσεναλ έμεινε «ζωντανή» στη διεκδίκηση της πρόκρισης, επικρατώντας 2-0 της Μπάγερν στο «Έμιρειτς» για την 3η αγωνιστική του Champions League. Ένα ματς με πλούσιο θέαμα και... highlight την απίστευτη απόκρουση του Νόιερ σε κεφαλιά του Γουόλκοτ στο 33΄. Τελικά κρίθηκε από ένα τυχερό γκολ του Ολιβιέ Ζιρού στο 77΄, λίγα λεπτά μετά την είσοδο του Γάλλου στον αγωνιστικό χώρο, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Οζίλ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πάντως, ένα από τα πιο συναρπαστικά ματς των τελευταίων ετών έγινε στο «Μπάι Αρένα», όπου Λεβερκούζεν και Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 4-4. Πριν τη συμπλήρωση 20 λεπτών οι γηπεδούχοι με βασικό τον Κυριάκο Παπαδόπουλο προηγήθηκαν 2-0, η Ρόμα των Μανωλά, Τοροσίδη «βομβάρδισε» χωρίς... έλεος και προηγήθηκε 4-2, αλλά οι Γερμανοί επέστρεψαν και ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος.