Συνέτριψε την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός με 4-0!

Ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Superleague- Πρώτη ανάρτηση 20:30

Συντριπτική ήταν η ήττα της ΑΕΚ από τον Ολυμπιακό στο "Γ. Καραϊσκάκης" με 4-0 και έτσι ολοκληρώθηκε η 7η αγωνιστική της Superleague.
Στα λεπτά των καθυστερήσεων, έγινε το 4-0 του Ολυμπιακού, μετά το πέναλτι του Φορτούνη, από το φάουλ του Γκάλο στον Ερνάνι. Στο 77' έγινε το 3-0 για τον Ολυμπιακό, πάλι με τον Φορτούνη, ενώ λίγο νωρίτερα, στο 70' ο Ιντέγε σκόραρε το δεύτερο γκολ για τους Πειραιώτες. Το 1-0 έγινε με κεφαλιά του Μποτία στο 28'. Η εκτέλεση κόρνερ του Ντομίνγκες, έστειλε τη μπάλα στον Μποτία, ο οποίος με κεφαλιά, μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπαρόχα.
Ο Ολυμπιακός ήθελε να αυξήσει το σερί του σε επτά νίκες σε ισάριθμους αγώνες και το κατάφερε. Η ΑΕΚ από την άλλη, ήθελε τους βαθμούς για να μειώσει τη διαφορά των πέντε βαθμών από την κορυφή ή το βαθμό για να τη διατηρήσει.
ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Σαλίνο, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Σεμπά, Ντουρμάζ, Τσόρι, Ιντέγε.
Στον πάγκο: Καπίνο, Ντα Κόστα, Φορτούνης, Φινμπόγκασον, Ερνάνι, Πάρντο, Καμπιάσο
ΑΕΚ: Μπαρόχα, Λαμπρόπουλος, Ντιντάκ, Τζανετόπουλος, Γκάλο, Γιόχανσον, Σιμόες, Μάνταλος, Πλατέλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
Στον πάγκο: Ανέστης, Σοϊλέδης, Κορδέρο, Ανάκογλου, Κολοβέτσιος, Μπουονανότε, Κρισάντους