«Τεσσάρα» Πλατανιά στο ντέρμπι των ουραγών

Νίκησε τον Πανθρακικό για την 7η αγωνιστική της Super League

Σεφτέ στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο έκανε ο Πλατανιάς, σημειώνοντας τέσσερα γκολ επί του Πανθρακικού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

To σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τσουράκης, ο οποίος ήταν δημιουργός και του 2 - 0, αφού μετά από δική του μπαλιά (15') ο Μιλούνοβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η μόνη ευκαιρία του Πανθρακικού στο ημίχρονο σημειώθηκε στο 30’, οπότε και ο Ντιγκινί πέτυχε το δοκάρι.

Στο 60ο λεπτό, ο Μιλούνοβιτς πλάσαρε το 3 – 0, ενώ το τελικό αποτέλεσμα «έγραψε» στο 89' ο Ράμος.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί (Αποστολόπουλος 83'), Σελίν, Μπανανά, Βάντερσον, Γκνιάτιτς (Μουνάφο 73'), Μενδρινός, Ράμος, Γουνδουλάκης, Τσουράκης (Τζιλβάν 75'), Μιλούνοβιτς

Πανθρακικός (Ελευθερόπουλος): Αθανασιάδης, Μελίσσης, Σερφά, Χασομέρης, Ηλιάδης (Μεχία 46'), Ποτουρίδης, Μάρτινς (Λαδάκης 62'), Χαβίτο (Ιγκόρ 66'), Μπαικαρά, Βάλντερ, Ντιγκινί