Ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός απο τον Ολυμπιακό Βόλου

Στον αγώνα για τα play off

Με 2-1 ηττήθηκε ο Παναθηναϊκός από τον Ολυμπιακό Βόλου, αφήνοντας τους "πράσινους" τέσσερις βαθμούς μακριά από την κορυφή των play off. Ο Ολυμπιακός Βόλου πανηγύρισε την κατάκτηση των πρώτων βαθμών του στα play off του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, μετά τη νίκη του στο "Πανθεσσαλικό" στάδιο επί του Παναθηναϊκού.

Το σκορ άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Λέτο, που έκλεψε τη μπάλα από τον Μπρέσκα, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στο 52ο λεπτό ο Ολυμπιακός Βόλου ισοφάρισε με σέντρα του Σέλεζι και κεφαλιά του Σολάκη.

Στο 64ο λεπτό, ήρθε και το δεύτερο γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου, με κεφαλιά του Μαρτίν που έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Νωρίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 3 - 0 του ΠΑΟΚ και πήρε προβάδισμα για την πρώτη θέση της διοργάνωσης.