Ήττα του Παγδατή από τον Ναλμπάντιαν

Έχασε στον μεγάλο τελικό της Ουάσιγκτον

Έχασε στον τελικό του τουρνου�� «Legg Mason Classic» της Ουάσιγκτον ο Μάρκος Παγδατής. Ο κύπριος τενίστας ηττήθηκε με 2-0 σετ από τον αργεντίνο Ναλμπαντιάν, που κατάφερε για δεύτερη μόλις φορά στην καριέρα του να νικήσει τον Παγδατή στους πέντε αγώνες που έχουν δώσει ως αντίπαλοι.

Ο Αργεντινός τενίστας ήταν καταιγιστικός στο πρώτο σετ επικρατώντας του Παγδατή με 6-2 γκέιμς, ενώ στο δεύτερο ο Κύπριος το πάλεψε αλλά γνώρισε την ήττα με 6-7. Αρνητικό για τον Μάρκο ήταν το ποσοστό μόλις 39% επιτυχίας στο πρώτο σερβίς του, ενώ αξιοποίησε μόνο τις 2 από τις 11 ευκαιρίες που είχε για μπρέικ.