Νίκη για Ολυμπιακό και ισοπαλία για ΠΑΟΚ

Τι έγινε στους αγώνες της Super League

Νικηφόρα πέρασε από την 16η αγωνιστική της Super League ο Ολ��μπιακός, που επικράτησε 2 - 0 του Ηρακλή. Στο μεταξύ, στο 1 - 1 έμειναν ΠΑΟΚ και Πανσερραϊκός.

Ολυμπιακός - Ηρακλής (2 - 0)

Δύο χαμένες ευκαιρίες να σκοράρει είχε ο Ολυμπιακός με πρωταγωνιστή τον Μιραλάς, που δεν βρήκε δίχτυα ούτε στο 4ο λεπτό, ούτε στο 10ο.

Το στόχο πέτυχε τελικά ο Φουστέρ στο 32', που πήρε το... ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Ελευθερόπουλου.

Στο 73ο λεπτό, ο Σολτάνι είδε την έξοδο με δύο κίτρινες, καθώς έπεσε κάτω μετά από μαρκάρισμα προκειμένου να εκβιάσει πέναλτι.

Περίπου 10 λεπτά αργότερα, ο Φουστέρ έδωσε πάσα στον Πάντελιτς που με εκπληκτικό σουτ κάρφωσε το οριζόντιο δοκάρι και τα δίχτυα του Ελευθερόπουλου.

ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός (1 - 1)

Το σκορ για τον ΠΑΟΚ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό, όταν ο Σαλπιγγίδης μπήκε στην περιοχή του Πανσερραϊκού μετά από κάθετη πάσα του Αθανασιάδη και πέτυχε το τέρμα με πλασέ.

Η ισοφάριση ήρθε στο 72', με τον Γεωργιάδη να πιάνει στον ύπνο την άμυνα του ΠΑΟΚ και να νικά τον Χαλκιά.