«ΒΑΡΙΑ ήττα» για τον Παναθηναϊκό από τη Σταντάρ Λιέγης: 0-3 το σκορ!

«Αντίο» στο Europa League λένε οι «πράσινοι»

​Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 3-0 από την Σταντάρ Λιέγης μέσα στην λεωφόρο Αλεξάνδρας και μόνο με... θαύμα έχει ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Οι πολλές απουσίες αλλά και η κατάρρευση μετά το πρώτο γκολ των Βέλγων κόστισαν στο «τριφύλλι» που ανάγκασε τον κόσμο να γιουχάρει για την βαριά ήττα από μία ομάδα που ήταν του χεριού του...

Στο 61' ο Σισέ με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έβαλε μπροστά τη Σταντάρ στο ματς (1-0).

Το γκολ αποδιοργάνωσε εντελώς τους γηπεδούχους, η ψυχολογία τους έπεσε στο... μηδέν και μοιραία ήρθε το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων στο 75΄. Ο Μπελφοντίλ σα σε προπόνηση μπήκε στην περιοχή και με σουτ «έγραψε» το 2-0.

Δύο λεπτά μετά ο Εμποκού αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα (χτύπησε αντίπαλό του εκτός φάσης) και πήρε το δρόμο προς τα αποδυτήρια.

Σα να μην έφτανε αυτό ήρθε και το τρίτο γκολ για τους Βέλγους, πάλι από τον Μπελφοντίλ στις καθυστερήσεις να φέρει μεγάλη γκρίνια στην εξέδρα που αποδοκίμασε τους παίκτες.

Οι ενδεκάδες:

Παναθηναϊκός: Στιλ, Μολέντο, Ιβανόφ, Μέστο, Χουχούμης, Κουλουμπαλί, Κουτρουμπής, Λουντ, Ιμπάρμπο, Εμποκού, Μπεργκ.

Σταντάρ: Χούμπερτ, Έλντερσον, Ραμάν, Σχολτς, Εντμίλσον, Τρεμπέλ, Κόλινς, Λαΐφης, Σισέ, Σα, Μπελφοντίλ.