Ο Απόλλωνας Σμύρνης νίκησε με 3-1 τα Χανιά και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας

Ο Ανγκούλο άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό

Ο Απόλλωνας Σμύρνης προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, αφού κατάφερε να επικρατήσει των Χανίων με 3-1.

Ο Ανγκούλο άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, ωστόσο η απάντηση των Χανίων ήρθε τα επόμενα λεπτά, αφού ο Κρητικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 59ο ο Παναγιώτης Λαγός εκτέλεσε το φάουλ, ο Φαρινόλα εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της ομάδας της Κρήτης και έδωσε προβάδισμα στην "Ελαφρά Ταξιαρχία".

Στο 66ο η πρόκριση του Απόλλωνα Σμύρνης μπήκε στην τελική ευθεία με γκολ του Δημήτρη Σουάνη, που ξεκίνησε πάλι από τα πόδια του Παναγιώτη Λαγού.

Η ταυτότητα του αγώνα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Βοσνιάδης): Πίτκας, Βασιλαντωνόπουλος, Γεωργίου, Κοτσώνης, Γκόλιας, Ηρακλής (53' Λαγός), Ψιάνος (85' Χατζής), Πινέιρ��, Φαρινόλα (64' Σουάνης), Ανγκούλο, Τζιώρας

ΧΑΝΙΑ (Καβακάς): Μαρκαντωνάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κοντέων, Γανωτής, Γκότοβος, Σιλιγαρδάκης, Νύκταρης (54' Σακελαρίου), Ρένια (69' Χανιά), Πάγκαλος (89' Εσόνο), Γκονσάλες, Κρητικός

Γκολ: 39' Ανγκούλο, 60' Φαρινόλα, 66' Σουάνης / 43' Κρητικός

Κάρτες: 30' Φαρινόλα, 45' Ψιάνος / 30' Σιλιγαρδάκης 33΄Ρένια, 53' (82' δεύτερη κίτρινη - κόκκινη) Παπουτσογιαννόπουλος, 58' Γκότοβος