Απίστευτο ματς στο ΟΑΚΑ: Ο Παναθηναϊκός κέρδισε την Ούνιξ με… buzzer beater από Τζέιμς

83-83 τη ρωσική ομάδα – Στο 14-9 το ρεκόρ του Παναθηναϊκού

Με απίστευτη ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο και τρομερό buzzer beater 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος κατάφερε να πάρει τη νίκη ο Παναθηναϊκός απέναντι στην Ούνιξ Καζάν στο ΟΑΚΑ.

Οι πράσινοι ήταν… μεθυσμένοι από την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος και μέχρι το τέταρτο δεκάλεπτο δεν είχαν δείξει καλό αγωνιστικό πρόσωπο.

Πετυχαίνοντας 31 πόντους (!) στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασε με την τελευταία επίθεση στα χέρια του στο -2 (80-82).

Εκεί μίλησε ο Τζέιμς, που με απίστευτο buzzer beater στα 2 (και κάτι) δευτερόλεπτα έκανε το 83-82 και έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα στους πράσινους.

Το «τριφύλλι» αύξησε το ρεκόρ του σε 14-9, βρίσκεται στην Πέμπτη θέση της βαθμολογίας και συνεχίζει να κυνηγά την τετράδα.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 24-25, 39-46, 52-61, 83-82.