Τότεναμ: Αποκλείστηκε από ομάδα της τέταρτης κατηγορίας

Νίκη με ανατροπή για τη Γιουβέντους

Ήταν στραβό το κλίμα στην Τότεναμ το «έφαγε» και η Κόλτσεστερ. Ο αποκλεισμός στο Λιγκ Καπ, από ομάδα που αγωνίζεται στην τέταρτη κατηγορία της Αγγλίας ήταν το τελευταίο κατόρθωμα της αντιπάλου του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ και η πρόκριση παίχτηκε στα πέναλτι εκεί που οι Λονδρέζοι αστόχησαν δύο φορές και η Κόλτσεστερ πέρασε στην επόμενη φάση με σκορ 4-3.

Δείτε όλο το κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Star Channel εδώ

ΝΙΚΗΣΕ Η ΜΠΑΡΤΣΑ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ Ο ΜΕΣΙ

Στην Ισπανία η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-1 της Βιγιαρεάλ πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Οι Καταλανοί ανησυχούν πάντως για τον Λιονέλ Μέσι ο οποίος αποχώρησε με ενοχλήσεις και είναι αμφίβολος για την αναμέτρηση με την Ιντερ για το Τσάμπιονς λιγκ.

ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕ

Στην Ιταλία η Μπρέσια προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Ντοναρούμα, αλλά η Γιουβέντους που αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Ρονάλντο ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκόλ του Τσάνσελορ στο 40 και πήρε τη νίκη με άπιαστο σουτ του Πιάνιτς στο 63.