Στον τελικό του Champions League η Ατλέτικο- Περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της

Έχασε από την Μπάγερν αλλά πήρε την… νίκη

​Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, εκμεταλλεύτηκε την νίκη της με 1-0 στο «Βιθέντε Καλντερόν» και παρά την σημερινή ήττα της με 1-2 στο Μόναχο απέναντι στην Μπάγερν πήρε την πρόκριση, ύστερα από ένα παιχνίδι θρίλερ.

Η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό, ενώ στο 33ο έχασε σούπερ ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα πρόκρισης, καθώς κέρδισε πέναλτι, το οποίο όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ατλέτικο.

Η Ατλέτικο ισοφάρισε στο 54ο λεπτό ενώ στο 74ο η Μπάγερν με γκολ του Λεβαντόφσκι έγραψε το 2-1 σε άδεια εστία. Παρόλα αυτά, λόγω της προηγούμενης νίκης της… η Ατλέτικο πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό και μένει να μάθει τον αντίπαλο της…