ΠΑΟΚ-Βέροια: 3-0, ΚΑΛΛΟΝΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 1-1

Για την 3η αγωνιστική της Super League

Με άκρως πειστική εμφάνιση ο ΠΑΟΚ νίκησε εκτός έδρας 3-0 τη Βέροια για την 3η αγωνιστική της Super League και έδειξε ότι είν��ι έτοιμος για την πρεμιέρα των ομίλων του Europa League με την Καμπάλα.

Ο Αθανασιάδης που επέστρεψε στη δράση με γκολ στο 17', ο Μακ στο 25' και ο Τζιόλης στο 55' ήταν οι σκόρερ της πρώτης νίκης του «δικεφάλου» του Βορρά στο πρωτάθλημα, ενώ οι γηπεδούχοι γνώρισαν την πρώτη ήττα.

ΚΑΛΛΟΝΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1

Στο άλλο ματς της ημέρας, ο κεντρικός αμυντικός της Καλλονής Ανέστης Αναστασιάδης, «έσωσε την παρτίδα» για την ομάδα του, καθώς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αστέρα Τρίπολης, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στο Δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης. Οι Αρκάδες είχαν προηγηθεί στο 84' με το πέναλτι του Γιάννου.

Οι γηπεδούχοι, που πήραν τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα, ισοφάρισαν ενώ έπαιζαν με εννέα παίκτες, καθώς στο 78' αποβλήθηκε ο Κεϊτά και στο 84' ο Ουκα.