Europa League: Λοκομοτίβ Μόσχας - ΑΕΚ 3-1

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των κιτρινόμαυρων

Με 3-1 ηττήθηκε η ΑΕΚ απότην Λοκομοτίβ στην Μόσχα για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Ο αγώνας ήταν εξαιρετικά κρί��ιμος για τους κιτρινόμαυρους, μετά τις δύο ήττες από Άντερλεχτ και Στουρμ Γκρατς. Ουσιαστικά μετά και από αυτό το αποτέλεσμα, η ΑΕΚ χάνει ουσιαστικά τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση, αν και μαθηματικά τις διατηρεί.

Η Λοκομοτίβ προηγήθηκε με 2-0 με γκολ του Σίτσεφ στο 47ο λεπτό με κεφαλιά και στο 71ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή από τον Καράμπελα.

Η ελληνική ομάδα μείωσε σε 2-1 με τέρμα του Σιαλμά από κόρνερ του Λεονάρντο στο 88ο λεπτό και έδωσε διαστάσεις θρίλερ στα τελευταία λεπτά. Ωστόσο η Λοκομοτίβ σε μια υποδειγματική αντεπίθεση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το 3-1 με τον Καϊσέδο.