Ο Πανιώνιος νίκησε 2-1 τον Εργοτέλη – Πρωταγωνιστής ο Γιάννου

Μπήκε με το «δεξί» στο πρωτάθλημα

​Με δύο δικά του γκολ στην αρχή και το τέλος του ματς, ο Γιάννου έδωσε την νίκη στον Πανιώνιο με 2-1 κόντρα στον Εργοτέλη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος!

Σε γενικές γραμμές η ομάδα του Τερεζόπουλου ήταν καλύτερη και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό είχε την πρώτη καλή στιγμή θέλοντας να πετύχει νωρίς ένα γκολ. Ο Γιάννου σκόραρε στο 15ο λεπτό ενώ ο Εργοτέλης δεν το έβαλε κάτω και απάντησε ένα λεπτό αργότερα με γκολ του Μέγι.

Ο Πανιώνιος όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, στο 85ο λεπτό, ο Γιάννου έστειλε και πάλι τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το τελικό 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Πάνος, Κ. Γκέζος, Παντίδος, Τασουλής, Μητρόπουλος, Σιώπης, Μπούζας (59' Ιμπαγάσα), Μπουμάλ, Μασούρας (63' Φούντας), Γιάννου (88' Γκίνη)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Φεράντο): Τσέρνι, Ρέντζας, Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Πίτσος, Γιουσούφ (82' Παμλίδης), Κοζορώνης, Λυκογιάννης, Στράους (46' Καζναφέρης) Χαντί, Χαλκιαδάκης (61' Άλαν)