Κερδίζει και με τα «δεύτερα» η Γερμανία

Το βράδυ της Τρίτης κονταροχτυπιούνται Ρωσία-Πορτογαλία και Μεξικό- Νέα Ζηλανδία

Αν και αγωνίστηκε ουσιαστικά με τα "δεύτερα" η Γερμανία δεν δυσκολεύτηκε να αρχίσει με νίκη τις υποχρεώσεις της στο κύπελλο συνομοσπονδιών.

Στο Σότσι τα πάντσερ αντιμετώπισαν την Αυστραλία και άνοιξαν το σκορ μόλις στο πέμπτο λεπτό με τον Στιντλ...

Τα καγκουρό αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Ρόγκιτς στο 41, αλλά λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο ο σκόρερ των Γερμανών κέρδισε πέναλτι και ο Ντράξλερ που ανέλαβε να το εκτελέσει έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του.

Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Γερμανία έκανε το 3-1 με τον Γκορέτσκα μετά από ασίστ του Κίμιχ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 56 ο Γιούριτς κάνοντας το 3-2.

Το βράδυ της Τρίτης θα γίνουν οι αγώνες Ρωσία- Πορτογαλία και Μεξικό-Νέα Ζηλανδία.