Πήρε τους βαθμούς της νίκης η Καβάλα

Κέρδισε 2 - 1 τον Πανιώνιο

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας πλασαρίστηκε η Καβάλα μετά την νίκη της με 2 - 1 επί του Πανιωνίου για την 5η α��ωνιστική της Super League.

Στο 40ο λεπτό ο Κούκετς εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή της Καβάλας, η μπάλα πέρασε και κατέληξε στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ ως επιθετικό φάουλ του Κουμορτζί.

Πέντε λεπτά μετά, η ατομική ενέργεια του Χργκόβιτς από αριστερά έδωσε την μπάλα στον Ονουάτσι που με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Καβάλα σημείωσε το δεύτερο τέρμα της στο 49ο λεπτό, όταν ο Νταρσεβίλ έστρωσε στον Βουτσίσεβιτς που με δυνατό σουτ νίκησε τον Μάχο.

Στο 52ο λεπτό, ο Βαζ Τε τροφοδοτήθηκε έκανε το σουτ και «κάρφωσε» την μπάλα στην δεξιά γωνία του Γκαλίνοβιτς, μειώνοντας σε 2 - 1.

Oι συνθέσεις των ομάδων

Καβάλα (Ντράγκαν Οκούκα): Πετκάκης, Χργκόβιτς, Τόμασιτς, Θεοδωρέλλης, Ντιέ, Αμπντούν, Καρντόσο, Ονουάτσι, Νταρσεβίλ, Βουτσίσεβιτς

Πανιώνιος (Μίκαελ Στόρε): Μάχο, Κοντοές, Βαρό, Λάτκα, Σιόβας, Μανιάτης, Κουμορτζί, Κούκετς, Τσότσαλιτς, Μπάλαμπαν, Σαλαλί