Κόλλησε ο ΠΑΟΚ στην Κέρκυρα

Μεγάλη νίκη της Ξάνθης στο Κλ. Βικελίδης

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην Κέρκυρα, χάνοντας πολύτιμους βαθμούς, ενώ μεγάλη νίκη πέτυχ�� η Ξάνθη επί του Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Τέσσερις μέρες μετά την πρόκριση στους 32 του Europa League, με τη σημαντική νίκη επί της Ντιναμό στο Ζάγκρεμπ, ο ΠΑΟΚ κόλλησε στην Κέρκυρα και δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα του Παναθηναϊκού και να πλησιάσει στη δεύτερη θέση.

Οι Φαίακες άνοιξαν το σκορ στο 6 με τον Ιωάννου, ενώ στο 45 ο Αθανασιάδης, με σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Βιεϊρίνια έγραψε το 1-1.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 49, ο Στολτίδης έκανε το τελικό 2-1 για την ομάδα της Κέρκυρας.

Στο Κλεάνθης Βικελίδης η Ξάνθη πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη επί του Άρη με 2-0. Τα δύο τέρματα των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Σουάνη, ενώ οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το πρώτο μέρος ��ου αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βανγκέλι.