Μουντιάλ 2014:Αργεντινή-Βοσνία Ερζεγοβίνη (2-1),Ελβετία - Ισημερινός (2-1)

Γαλλία - Ονδούρα (3-0)

​Με 2-1 επικράτησε της Βοσνίας η Αργεντινή, η οποία με το «καλημέρα» σας, κατάφερε να επικρατήσει της πρωτάρας στη διοργάνωση, Βοσνίας την Κυριακή 15 Ιουνίου.

Με αυτογκόλ του Κολάσινατς στο 3ο λεπτό και σουτ στο Μέσι στο 65ο, η Αργεντινή ξεκίνησε νικηφόρα. Το γκολ για τη βαλκανική ομάδα, σημείωσε ο Ιμπίσεβιτς στο 85ο λεπτό.

Στο ματς Γαλλία-Ονδούρα 3-0, οι Γάλλοι κατάφεραν να επικρατήσουν με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά στο 72ο λεπτό, του Νόελ Βαγιαδάρες στο 48ο λεπτό (αυτογκόλ), και του Καρίμ Μπενζεμά σο 45ο λεπτό (πέναλτι).

Τέλος, στον αγώνα μεταξύ Ελβετίας και Ισημερινού 2-1, οι Ελβετοί σημείωσαν δυο γκολ με τον Χάρις Σεφέροβτς στο (90+3’), και του Αντμίρ Μεχμέντι στο 48ο λεπτό. Για τον Ισημερινό, γκολ σημείωσε ο Ένερ Βαλένσια, στο 22ο λεπτό.