Νικητής με ανατροπή ο Ατρόμητος

Κέρδισε 2 - 1 τον Πλατανιά

​Μπορεί ο Πλατανιάς να έπαιξε καλύτερο ποδόσφαιρο, ωστόσο, ο Ατρόμητος, με σκορ 1 - 2, έφυγε νικητής από τα Περιβόλια, όπου έπεσε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 19΄ με αυτογκόλ του Κυβρακίδη έγινε το 1 - 0, στο 51΄ ο Λε Ταλέκ ισοφάρισε με κεφαλιά και, πέντε λεπτά πριν τη λήξη, ο Ατρομητος πήρε τη νίκη χάρη στο Ναπολεόνι.

Η ομάδα των Χανίων έφτασε άλλες δύο φορές κοντά στο γκολ, όμως, η μπάλα έφυγε άουτ, ενώ, δύο λεπτά πριν το τέλος, από τη σέντρα του Μενδρινού, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Φυτανίδη χωρίς να δοθεί πέναλτι από τον διαιτητή.

Οι συνθέσεις:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ.Παράσχος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Σκαρντοβέλι, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Αποστολόπουλος (84΄ Γουνδουλάκης), Ντίνας (67΄ Ζιλβάν Γκόμες), Μιλούνοβιτς (77΄ Μενδρινός), Γιακουμάκης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μ.Γρηγορίου): Γκορμπούνοφ, Μπιτόλο, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Κυβρακίδης (46΄ Μπρίτο), Γοδόι (46΄ Λε Ταλέκ), Πίτου Γκαρσία (67΄ Στόιτσεφ), Ούμπιντες, Μαρσελίνιο, Ουσέρο, Ναπολεόνι