Τρίτη σερί νίκη για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και την Παρί Σεν Ζερμέν

Από τρία γκολ πέτυχαν στο Λονδίνο Τσέλσι και Ρόμα

Καταπληκτικό ήταν το ματς στο Στάμφορντ Μπριτζ όπου η Τσέλσι προηγήθηκε της Ρόμα 2-0 αρχικά με γκολ του Λουίζ στο 17 και του Αζαρ 20 λεπτά αργότερα.

Οι Τζιαλορόσι αντέδρασαν και αρχικά ισοφάρισαν με τον Κολάροφ και συνέχεια με δυο γκολ του Έντιν Τζέκο στο 64 και το 70 έκαναν την ολική ανατροπή, που όμως δεν ολοκληρώθηκε γιατί στο 75 ο Αζάρ πέτυχε το 3-3 που ήταν το τελικό σκορ.

Τρίτη σερί νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που με γκολ του Μάρκους Ράσφορντ επικράτησε 1-0 της Μπενφίκα στη Λισσαβόνα.

Καταιγιστική και η Παρί Σεν Ζερμέν συνέτριψε 4-0 εκτός έδρας την Άντερλεχτ.

Ο Εμπαμπέ μόλις στο 3ο λεπτό έκανε το 1-0 για τους Γάλλους για να σκοράρουν στη συνέχεια, ο Καβάνι σστο 44, ο Νεϊμάρ στο 66 και ο Ντι Μαρία δυο λεπτά πριν τη λήξη του ματς.

Εύκολη νίκη για την Μπάγερν Μονάχου που επικράτησε 3-0 της Σέλτικ. Μίλερ, Κίμιχ και Χούμελς πέτυχαν τα γκολ της δεύτερης νίκης των Βαυαρών στους ομίλους.