Στον τελικό του AUS Open ο Τζόκοβιτς!

Ο κορυφαίος τενίστας επικράτησε του Άσλαν Καράτσεφ στον ημιτελικό

Nόβακ Τζόκοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς κυριάρχησε του Άσλαν Καράτσεφ στον ημιτελικό, έκλεισε θέση για τον τελικό του Open της Αυστραλίας και περιμένει πλέον να μάθει ποιος θα είναι ο αντίπαλος του στη μάχη για την πρωτιά.

O  Άσλαν Καράτσεφ με τον Νόβακ Τζόκοβιτς

Μετά από μια ώρα και 54 λεπτά αγώνα στη Rod Laver Arena, ο Νο1 τενίστας στον κόσμο επικράτησε με 3-0 σετ (6-3, 6-4, 6-2) του Ρώσου αντιπάλου του (Νο114), διευρύνοντας το σερί του στο εντυπωσιακό 9-0 σε ημιτελικούς του Αυστραλιανού Γκραν Σλαμ.

Την Κυριακή, ο Νόλε θα αντιμετωπίσει τον νικητή που θα προκύψει από τον αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά με αντίπαλο τον Ντανίλ Μεντβέντεφ, με στόχο φυσικά τη νίκη, που θα τον χρίσει για 9η φορά στην καριέρα του νικητή στη Μελβούρνη και 18η συνολικά σε Major τουρνουά.