Τελικά: ΟΦΗ-Ξάνθη 0-0 ,ΠΑΟΚ - Πανθρακικός 1-0, Κέρκυρα- Ατρόμητος 0-2

Με το δεξί "μπήκαν" ΠΑΟΚ & Ατρόμητος

Πρώτη ανάρτηση: 26-08-2012 18:40

Συνεχίζεται απόψε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τέσσερα παιχνίδια.

Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός παίζει στις 21:30 στη Βέροια με την ομώνυμη ομάδα που επέστρεψε στην Super League ενώ νωρίτερα στις 19:15 γίνονται 3 παιχνίδια.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Πανθρακικό

Με φοβερή εκτέλεση φάουλ ο Αθανασιάδης έκανε το 1-0 στο 57ο λεπτό.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Κουμάλο, Κατσικάς, Σταφυλίδης, Κάτσε, Λάζαρ, Γεωργιάδης, Ρομπέρ, Σαλπιγγίδης Αθανασιάδης.

Πανθρακικός: Αντίλοβιτς, Βιγιαρέχο, Στάθης, Λουσέρο, Σερφά, Μίνγκας, Μουνάφο, Κυβελίδης, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Λαδάκης.

Ο ΟΦΗ την Ξάνθη
ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Γούναρης, Βερόν, Χαριτονίδης, Μπανούσης, Μονιάκης, Ζορμπάς, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Βάντο, Ζαχαράκης, Σόουζα

Ξάνθη(Ουζουνίδης):Βιβιανί, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Μαρκόφσκι, Μαρσελίνιο, Βασιλακάκης, Βάλλας, Ντάνι, Γκλέισον, Πλατέλλας, Μάνταλος

και η Κέρκυρα τον Ατρόμητο

Το πρώτο γκολ για τον Ατρόμητο ήρθε στο 13ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ από τον Σουμπίνιο. Λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου, στο 43ο λεπτό ήρθε και το 2ο γκολ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σουμπίνιο που δεν απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας, Αναστασόπουλος και έτσι ο Φυτανίδης βρήκε την ευκαιρία από κοντά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Σταμόγιαννος, Καραλής, Ηλιάδης, Αγρίτης, Μπάρκογλου, Λεόν, Μοντέιρο, Τσουμάνης

Ατρόμητος: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Επστάιν, Καραγκούνης, Ιγκλέσιας, Καραμάνος, Δημούτσος, Σουμπίνιο