Καλεσμένη στην εκπομπή Πρωίαν σε είδον ήταν η Μαίρη Συνατσάκη το πρωί της Δευτέρας. Η γνωστή παρουσιάστρια κι influencer απάντησε και για το σκηνικό που συνέβη πριν από λίγο καιρό στον αέρα του J2US, ανάμεσα στον Ίαν Στρατή και τον Ηλία Ψινάκη, με αναφορά στο όνομά της.
Σάλος με τις δηλώσεις Ψινάκη για το #Metoo - Η απάντηση της Συνατσάκη
Η Μαίρη Συνατσάκη είπε αρχικά: «Το έβλεπα στο web TV που έχει μια μικρή χρονοκαθυστέρηση. Ξεκινάει η πρώτη φράση του κ. Ψινάκη που λέει: "Δε σε συμπαθούσα λόγω της γυναίκας σου" και χτυπάει το τηλέφωνό μου από τον Ίαν. Μου λέει "Το είδες;" και λέω "Το βλέπω αυτή τη στιγμή"….».
«Αρχικά, το θεωρώ άδικο για εκείνον (σ.σ. για τον Ίαν Στρατή)… Το θεώρησα εντελώς λάθος στιγμή και λάθος χώρο. Όλο λάθος να αναφερθούν σε εμένα, λες και… Όπως δε μου αρέσει να μιλάνε για μια γυναίκα σαν προέκταση του άντρα της, έτσι δε μου αρέσει να μιλάνε και για έναν άντρα σαν προέκταση της γυναίκας του. Τι παλαιολιθικό στερεοτυπικό ήταν!», ανέφερε χαρακτηριστικά η Μαίρη Συνατσάκη.
Ντ. Παπαδημητρίου για Ηλία Ψινάκη: «Συμφωνώ 100% με τη Μαίρη Συνατσάκη»