Χαλαρή εμφάνιση για Γιάννη, εύκολη νίκη για Μπακς

Επιβλήθηκαν 129-112 εναντίον των Καβαλίερς

Δύο ημέρες μετά την εντός έδρας ήττα-σοκ από τους Μαϊάμι Χιτ, οι Μπακς ανέκαμψαν επικρατώντας εύκολα των Καβαλίερς στο Μιλγουόκι.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι συμπαίκτες του δε ζορίστηκαν ιδιαίτερα, κάνοντας τα απολύτως απαραίτητα για να νικήσουν. Κάπως έτσι, έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 59-52, ενώ έφτασαν τη διαφορά στους 16 πόντους στην τρίτη περίοδο.

Κάπου εκεί αντέδρασε το Κλίβελαντ και μείωσε σε 96-91. Η απάντηση των Μπακς όμως ήταν άμεση και χάρη σε ένα επιμέρους σκορ 28-12 ξέφυγαν με 124-103 καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο κινήθηκε σε ρηχά νερά για τα δεδομένα του, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κοψίματα σε 29 λεπτά συμμετοχής. Ο Κρις Μίντλετον με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, με τον Τζορτζ Χιλ να προσθέτει 19 πόντους.