«Ενισχύεται» ο Ολυμπιακός μετά την ήταν 82-66 από την Μπασκόνια

Ουίλι Ριντ και Τέιλορ Ροτσέστι υπέγραψαν με την ΚΑΕ

Σε μεταγραφική ενίσχυση προχωράει η ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού που το βράδυ της Παρασκευής εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε από την Μπασκόνια με 82-66 στην Ισπανία.

Οι ερυθρόλευκοί «μάζεψαν» τη διαφορά στους οκτώ πόντους έξι λεπτά πριν τη λήξη, ωστόσο η αντεπίθεσή τους δεν είχε συνέχεια. Ο Σενγκέλια, που ήταν το μεγάλο αφεντικό της αναμέτρησης κι έκανε ρεκόρ καριέρας με 25 πόντους, επέβαλε τους ορούς του.

Έτσι οι Πειραιώτες που δεν μπόρεσαν να παίξουν αποτελεσματική άμυνα και υστέρησαν δραματικά στα ριμπάουντ, θα πετάξουν λευκή πετσέτα στα μέσα της τέταρτης περίοδού χάνοντας 82-66. Πλέον μετρούν 3 ήττες στην Ευρωλίγκα ενώ έχουν μια νίκη.

Νέα ήττα και μεταγραφική ενίσχυση

Ο Ολυμπιακός που κρατά πάντως την εμφάνισή των Πολ και Τσερι ενισχύεται μεταγραφικά, αφού η «ερυθρόλευκη» ΚΑΕ ανακοίνωσε την απόκτηση των Ουίλι Ριντ και Τέιλορ Ροτσέστι.

Οι ερυθρόλευκοι έχουν δύσκολη αποστολή, καθώς στο επόμενο ματς αντιμετωπίζουν την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα στις 30 Οκτωβρίου.