Primera Division: Ο Μπενζεμά το φιλί της ζωής στη Ρεάλ

Στη πρώτη θέση η Ρεάλ Μαδρίτης μαζί με Αθλέτικ Μπιλμπάο

Στη πρώτη θέση της Primera Division, μαζί με την Αθλέτικ Μπιλμπάο, βρίσκεται από χθες η Ρεάλ Μαδρίτης που με γκολ του Μπενζεμά στο 64 νίκησε εκτός έδρας 1-0 τη Σεβίλλη για την πέμπτη αγωνιστική.

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΟΙ ΒΑΣΚΟΙ

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο νίκησε 2-0 την Αλαβές και συνέχισε την εξαιρετική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα της Ισπανίας. Ο Ραούλ Γκαρθία άνοιξε το σκορ στο 38’ με πέναλτι, ενώ στο 72’ ο Μουνιαΐν σφράγισε τη νίκη των Βάσκων που τους έφερε στη κορυφή της βαθμολογίας.

Σε... παράσταση για έναν ρόλο μετατράπηκε η αναμέτρηση της Εσπανιόλ με την Ρεάλ Σοσεδάδ με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 3-1. Ο Γουίλιαν Χοσέ σκόρερε δυο φορές στο πρώτο ημίχρονο για την Σοσιεδάδ. Η Εσπανιόλ μείωσε με αυτογκόλ του Ζαλντούα στο 71, όμως ο Ισακ τέσσερα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 3-1 που έφερε τη Σοσιεδάδ στη τρίτη θέση της βαθμολογίας.