Champions League: «Καθάρισε» ο Ντι Μαρία

Η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε 3-0 τη Ρεάλ Μαδρίτης

Με πρωταγωνιστή τον Άνχελ Ντι Mαρία που σκόραρε δυο φορές η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε 3-0 τη Ρεάλ Μαδρίτης και έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα στους ομίλους του Champions League. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μενιέ να τελειώνει άψογη αντεπίθεση των Παριζιάνων.

«Σώθηκε» στις καθυστερήσεις

Η Γιουβέντους με γκολ του Κουαδράδο και του Ματουιντί προηγήθηκε 2-0 στο Μετροπολιτάνο της Μαδρίτης. Ομως η Αθλέτικο του Ντιέγκο Σιμεόνε είναι πολύ σκληρή για να... ηττηθεί. Ετσι με γκολ του Σάβιτς και του Ερέρα στο φινάλε του ματς ισοφάρισε σε 2-2 και απέφυγε την εντός έδρας ήττα.

«Περίπατος» στην Ουκρανία

Υγιεινό περίπατο στην Ουκρανία για την Μάντσεστερ Σίτι που νίκησε 3-0 τη Σαχτάρ. Ο Μαχρέζ και ο Γκουντογκάν πέτυχαν από ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντίολα, η οποία στο δεύτερο ημίχρονο επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της με τον Ζέσους να διαμορφώνει το τελικό 3-0 για τους πρωταθλητές Αγγλίας.