Λουκέρνη- Ολυμπιακός 1-3: Με πρωταγωνιστή τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο

Μεταγραφική ενίσχυση για Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ

Την αγγλική Μπέρνλι θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στα  «paly off» του Europa League, όπου οι Ερυθρόλευκοι προκρίθηκαν εύκολα μετά και τη χθεσινοβραδινή τους νίκη με 3-1 επί της Λουκέρνης στην Ελβετία.

Ο  Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος, με κεκτημένη ταχύτητα από το ματς στο Καραϊσκάκη  άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό. Συνέχισε το βιολί του και στο 59' λεπτό, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στην συνέχεια ο Γκερέρο. Η Λουκέρνη κατάφερε να δικαιολογήσει την παρουσία της με τον Ντεμασάι που πέτυχε το γκολ της τιμής.

Η αντίπαλος των Ερυθρολεύκων στα play off Μπέρνλι έβγαλε νόκ άουτ στην παράταση την τουρκική Μπασακσεχίρ.