Στην κορυφή με «τεσσάρα» ο Ο��υμπιακός

Κέρδισε τον Λεβαδειακό

Στην κορυφή με «τεσσάρα» ο Ολυμπιακός

Με 4 - 0 και τον Κέβιν Μιραλάς σε μεγάλα κέφια κέρδισε ο Ολυμπιακός ��ον Λεβαδειακό στον εξ’ αναβολής αγώνα για την 2η αγωνιστική της Super League και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε στο 9ο λεπτό, όταν ο Μοντέστο γύρισε στον Πάντελιτς, ο οποίος εύκολα πέτυχε το 9ο γκολ του στη Super League.

Επτά λεπτά αργότερα, στο 16', ο Μιραλάς έφυγε στην πλάτη των αμυντικών της Λιβαδειάς από την πάσα του Μόνχε και με πολύ ωραίο πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τους ερυθρόλευκους.

Η φόρα του, ωστόσο, δεν κόπηκε και στο 39 με διαγώνιο σουτ έγραψε το 0 - 3, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Ο Βέλγος είχε όμως μεγάλα κέφια και στο 59, όταν ο Κυριακίδης απέκρουσε το σουτ του Φετφατζίδη, με πολύ ωραίο ψαλίδι ολοκλήρωσε το χατ τρικ του.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Λεβαδειακός: Κυριακίδης, Μαχαίρας, Κουτσόπουλος, Αλεξίου, Ιωάννου, Λισγάρας, Γκρμπιτς, Μπεγκόνια, Βιάνα, Σάντσες, Ζουρούδης

Ολυμπιακός: Μέγερι, Τοροσίδης, Μαρκάνο, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Παπάζογλου, Μανιάτης, Μοντέστο, Μιραλάς, Φετφατζίδης, Μόνχε, Πάντελιτς