Ολυμπιακός – Μπέσα: 6 -1

Όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο

Το δεύετερο ημίχρονο περίμεναν για να αρχίσουν να σκοράρους ο Ολυμπιακός και η αλβανική Μπέσα, στον αγώνα που γίνεται στο Καραϊσκάκη για τα προκριματικά του EuropaLeague.

Μετά από 45 λεπτά χωρίς τέρματα ο Ντουντού χρειάστηκε μόνο εντεκα δευτερόλεπτα από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για να ανοίξει με μακρινό σουτ το σκορ για τον Ολυμπιακό.

Το προβάδισμα για τους Ερυθρόλευκους ωστόσο δεν κράτησε πολύ, αφού σε τρία λεπτά, στο 49, ο Λαζαρέσκι, με εύστοχο χτύπημα φάουλ πέτυχε το 1-1 για τους Αλβανούς.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ντάρμπισαϊρ έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό, ενω στο 75 ο Μαρέσκα έγραψε το 3-1.

Τρία λεπτά αργότερα, στο 78, ο Ντουντού διπλασίασε τα τέρματα του, κάνοντας το 4-1 για τους Ερυθρόλευκους.

Στο 89 ο Φετφατζίδης έκανε το 5-1, ενώ ένα λεπτό αργότερα στο 90 ο Μαρέσκα διπλασίασε και αυτός τα τέρματά του και έγραψε το 6-1.