Ο Ολυμπιακός είχε... Μπέσα

Νίκη 0-5 στην Αλβανία για τα προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε ο Ολυμπιακός την επαναληπτική αναμέτρηση της επόμενης εβδομάδας για τον δεύτερο προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ, αφού επικράτησε μέσα στην Αλβανία της Μπέσα με... 0-5, κάνοντας σεφτέ στις φετινές ευρωπαϊκές υποχρεώσεις των ελληνικών ομάδων.

O Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 18 με τον Όσκαρ. O ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για τους ευθρολεύκους στο 30. Το 0-2 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, στο 48 ο Ντουντου με ωραίο σουτ έγραψε το 0-3. Στο 70 ο Ντιόγκο έκανε το 0-4 και στο 83 ο ίδιος παίκτης πενταπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού.

Θα ακολουθήσει ��παναληπτικός σε μία εβδομάδα στο κεκλεισμένωνμ των θυρών Στάδιο Καραϊσκάκη, που όπως γίνεται αντιληπτό, θα είναι εντελώς τυπική διαδικασία, για να μην πούμε προπόνηση. Αξίζει να σημειωθεί ότι θα ακολουθήσουν άλλες δύο προκριματικές φάσεις με διπλούς αγώνες για τους ερυθρίολευκους, ώστε να εξασφαλίσουν την είσοδό τους στους ομίλους της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.