Δυσκολεύτηκε, αλλά νίκησε ο ΠΑΟΚ

3-2 τον Πανσεραικό

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε αρκετά για να πάρει τη νίκη κόντρα στον αξιόμαχο Πανσερραϊκό με 3-2 στην Τούμπα.

Αν και είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ωστόσο ο Δικέφαλος ήταν ακίνδυνος επιθετικά και έτσι στο 20ο ο Μπέλιτς, μετά από μία δυνατή κούρσα, έπιασε γερό σουτ και έγραψε το 0-1 για τους Σερραίους.

Στο 43 ο Βιερίνια έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει για το Δικέφαλο, το πέτυχε όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 48, ο Τσιρίλο με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ράντμαν και έδωσε προβάδισμα στον Δικέφαλο.

Ο Μπέλιτς όμως ξαναχτύπησε στο 55 για τους Σερραίους, γράφοντας το 2-2.

Το νικητήριο γκολ για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 69 με τον Παπάζογλου.