Αποκλεισμός με πίκρα για την Εθνική μπάσκετ γυναικών

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε

Κατέβαλε τιτάνια προσπάθεια αλλά δεν τα κατάφερε. Η Εθνική μπάσκετ γυναικών φεύγει με ψηλά το κεφάλι μετά και τη σημερινή ήττα με 70-74 από τη Λευκορωσία.

Η παίκτριες του Κώστα Μίσσα προσπάθησαν μέχρι τέλους αλλά η πίεση και το άγχος προκάλεσαν λάθη που συνετέλεσαν στην ήττα στα σημεία από τη Λευκορωσία.

Η Εθνική βρισκόταν πίσω στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά από το β’ ημίχρονο και μετά η διαφορά που χωρίζει τις δύο ομάδες κυμαινόταν από 2 έως 5 πόντους με αποτέλεσμα οι παίκτριες του Κώστα Μίσσα να «κυνηγούν» τον αγώνα μέχρι τέλους.

Στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα η Εθνική έφθασε τη διαφορά και στους -2 πόντους αλλά οι λάθος επιλογές στο τελευταίο ένα λεπτό του παιχνιδιού έγραψαν το τελικό 70-74 που αφήνει την Εθνική να παλέψει για τις θέσεις 9-12 του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Τσεχίας.